Nakkuse levik

Nakkuste kontroll arstide ooteruumides

Gripihooaeg läheneb. Nii ka „haiguste“ hooaeg. Suudad sa mõelda hetkeks, kui palju erinevaid tüüpe putukaid ja pahalasi hõljub ringi õhus täiesti tavalises arsti ooteruumis?

Nakkuste kontroll on üks võtmeelemente ohutu tervise hoolduseks. Patsiendid veedavad keskmiselt 20 minutit arstide ooteruumides enne arsti juurde sisenemist. Vastuvõturuum on sageli patsientide jaoks esmamuljeks. Parem oleks pakkuda patsientidele parimat kogemust mis võimalik, minut enne, kui nad astuvad uksest sisse. Ja puhtaimat õhku.

Keegi ei taha veeta 20 minutit arsti ooteruumis istudes kellegi kõrval, kes köhib, ükskõik kui viisakalt ta seda ka ei teeks. Tegelikult paljud vastuvõturuumid võtavad ära ka ajakirjad ja laste mänguasjad selleks, et nakkuste levimise risk ei tõuseks.

Kõige tavapärasem nakkuste levik inimeselt inimesele toimub hingamisteede kaudu.

Droplet nuclei transfer

Kui haige inimene köhib või aevastab satuvad õhku imepisikesed nakkusohtlikud osakesed.

Sneeze

Need osakesed on 1 kuni 5 mikromeetrise diameetriga. Nakkusohtlikud osakesed võivad õhus säilida mitmeid tunde sõltuvalt keskkonnast. Kõige nakkusohtlikumad osakesed on enamasti 5 mikromeetrise läbimõõduga. Nakkusohtlikud osakesed satuvad õhku rääkimise, köhimise ja aevastamisega. Ühe köhatusega või minut aega laulmisega võib õhku paisata 3000 nakkusohtlikku osakest. Aevastamise käigus vabaneb kõige rohkem nakkusohtlikke osakesi (kümneid tuhandeid), mis võivad levida ka 3 meetri kaugusel olevate inimesteni.

Õhufiltrid tervishoiuasutustes on kõrge eemaldusastmega. Minimaalne standard tervishoiuasutusele on MERV 7 eelfiltratsioon ja MERV 14 lõplik filtratsioon. Mõnes olukorras on lisaks vajalik ka HEPA filtratsioon.

MERV 14 filtri efektiivsus 1 kuni 5 mikromeetri suuruste tahkete osakeste eemaldamisel õhust on üle 95%.

Kontrollides õhus infektsioone ja saasteaineid, saate aidata kaitsta kõige haavatavamaid patsiente, noori, eakaid ja juba haigeid. Kui teie kabinet on lähedal kiirteele, pead arvestama selle mõju tervisele, et välisõhu saaste tuleb sisse. See mõjutab nii töötajaid endeid kui ka patsiente.

CamCleaneri õhupuhastite valikus on tõhusad, lihtsasti sisse lülitatavad ja iseseisvad õhupuhastid, mis kombineerivad filtritehnoloogia ruumide joaks, kus suured HVAC süsteemid on kasutusel. Nad võivad töötada ka täiendusena ventilatsioonisüsteemile, et pakkuda tervislikumat siseõhu keskkonda. Testid on näidanud, et CamCleaner 300 iseseisev õhupuhasti suudab eemaldada üle 90% kahjulikke osakesi õhust.

Kaasaskantavad õhupuhastid Camfililt on hästi sobivad ennetamaks kokkupuuteid lõhnade ja kodumaiste saasteainetega. Ooteruumi õhupuhastid on varustatud tahkete osakeste ja molekulaarsete filtritega, pakkumaks tervislikumat siseõhu kvaliteeti, eemaldades lõhnad, tolmu, saasteained ja ohtlikud osakesed ootesaalidest ja kontoritest.

City M õhupuhasti on auhinnatud ECARF „Kvaliteedimärgiga allergia-sõbralikele toodetele ja teenustele“. ECARF kvaliteedimärk tõendab seda, et õhupuhastid on allergiasõbralikud ja suudavad näidata, et nad saavutavad märkimisväärse taseme õietolmu, bakterite ja hallituse eemaldamisel õhust. Camfil City-M oli rangelt kontrollitud, selleks et tagada selle vastavus ECARF’i kriteeriumiga.

Enamik arstidele ja juhtidele meeldiks mõelda, et see mis toimub arstide konsultatsiooni ruumis on kõige olulisem osa patsiendi visiidist. Tegelikult ooteruumil võib olla rohkem seost patsientide üldise rahuloluga, kui arstiabil. Väike investeering Mobiilsele Õhu Puhastamisele võib muuta ooteruumi rohkem meeldivamaks ja ahvatlevamaks nii patsientidele kui ka personalile.

Täpsem info Camfil City-M kohta http://camfil.ee/product/camcleaner-city-m

 

 

 


 

 

Kontakt

Meid leida on lihtne

Contact details
Indoor Air Quality