Siseõhu kvaliteedi presentatsioon
Miks me vajame puhast õhku?
Industrialiseerimine on inimkonnale suurt mõju avaldanud. Meie keskkond on oluliselt rohkem saastunud kui varem. Tänaseks on õhusaastest saanud globaalne probleem, mille tõsidus varieerub piirkonniti. Kuna õhusaaste mõju inimeste tervisele on pikaajaline kaldutakse sellest mööda vaatama. Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) andmetel sureb iga aasta õhusaaste tõttu umbes kaks miljonit inimest.
Välisõhu saaste kandub kergesti meie kodudesse ja teistesse hoonetesse ning aitab kaasa siseõhu saastumisele. Tõhusad filtersüsteemid puhastavad efektiivselt õhku ja kaitsevad seeläbi inimeste tervist. Vähesed on aga teadlikud, et puhas õhk aitab oluliselt suurendada produktiivsust ja vähendada majandamiskulusid. Inimeste kaitsemine õhusaaste eest maksab raha, aga on pikaajaline investeering, mis aitab vähendada näiteks haiguspäevade eest makstavat raha ja töötajate suurenenud tervisekulutusi. Laiahaardelised teaduslikud uuringud, mis on läbi viidud Skandinaavias, tõestasid, et laste õpingute tulemused paranesid koguni 15% võrra tänu paremale ventilatsioonile.
Camfil Farr usub, et on vaja tõsta inimeste teadlikkust õhusaaste suhtes ja siseõhu kvaliteet tuleb lisada poliitilise regulatsiooni alla. Siseõhu kvaliteet peaks olema rahvatervishoiu prioriteete. Me peame pöörama rohkem tähelepanu tervisliku siseõhu kvaliteedi olulisusele.
Camfil Farri visioon on selge: puhas õhk peaks kuuluma inimõiguste hulka.