Sinu Tervis

Mida sa täna sisse hingasid? 
Me veedame 90% oma ajast siseruumides. Õhk siseruumides võib olla 50 korda rohkem saastunud kui välisõhk. Kodudes, büroodes ja koolides koosneb siseõhk väljast tulevatest saasteainetest ja inimtegevuse käigus tekkivast saastest. Siseruumides olevad saasteained on näiteks imepeened tahked osakesed ja gaasid, mis tekivad paljundamisel, kaminatest, küünaldest, õhuvärskendajatest, tekstiilist, mööblist, värvist ja puhastusainetest.

Iga päev sööme me 1 kg toitu,
joome umbes 2 liitrit vedelikku
ja hingame 25 kg õhku. 
Ilmselt oleme üsna teadlikud,

mida sööme ja joome, aga kuidas me saame kindlad olla,

et iga hingetõmbega hingame ikka puhast õhku?

Filtri faktid - kuidas tahked osakesed tervist mõjutavad

Efektiivsed õhufiltrid püüavad kinni imepisikesed tahked osakesed (2.5 μm ja väiksema diameetriga). Imepisikesed osakesed on tervisele kõige kahjulikumad, sest need jõuavad kopsudesse, kust difundeeruvad vereringesse ja verega kantakse need meie elutähtsatesse ja tundlikesse organitesse. WHO kohaselt on imepisikestel tahketel osakestel mitmesugune kahjulik mõju kardiovaskulaarsüsteemile, kopsude ja repiratoorse süsteemi funktsioonile. Eriti kahjustavalt mõjuvad tahked osakesed laste, vanurite ja tundlikumate inimeste tervisele. 0,4 μm diameetriga osakesed läbivad kõige kergemini filtrid ja on inimestele kõige ohtlikumad. Seetõttu testitakse filtreid spetsiaalselt selle suurusega tahkete osakeste suhtes.

Kõrge kvaliteediga õhufilter on erinevalt laetavatest sünteetilistest filtritest efektiivne kogu oma kasutusaja vältel. Uued sünteetilised õhufiltrid püüavad tahkeid osakesi tänu elektrostaatilisele jõule. See algne efektiivsus langeb aja möödudes ja lõpuks kaotavad sünteetilised filtrid võime tahkeid osakesi kinni püüda. Seetõttu hakkab filter järk-järgult tahkeid osakesi siseruumidesse eritama.

Õhusaaste hind 
Õhusaaste vähendab eurooplaste keskmist eluiga peaaegu 9 kuu võrra ja suurendab haiguskulusid rohkem kui 80 billionit eurot Euroopa Liidu SKT-st. Lühiajalisi välisõhuga seotud haiguspuhkusi on uuritud 3720 töötajal (600 nendest olid kontoritöölised). Tulemused näitavad, et parema ventilatsiooni juures võetakse 35% vähem haiguspuhkusi. Ventilatsioonisüsteemi süstemaatiline parandamine ja vähenenud haiguspuhkused säästavad aastas umbes 180 eurot töötaja kohta.

Kontakt

Meid leida on lihtne

Contact details
Indoor Air Quality