Erinevus-mõlemad on F7 filtrid

Ventilatsioonisüsteem paigaldatakse investeeringuna, et tagada ruumis puhas õhk, aga filtrit valides valitakse kõige odavam ja unustatakse ära algne eesmärk.

Odavat filtrit valides ei kannata ainult siseõhu kvaliteet, vaid tegelikult kulutab see ka palju rohkem raha ja reostab ka väga palju rohkem keskkonda. Kõige lihtsam näide selle juures: iga energiaklass allapoole tähendab sadades kilovattides (kW) ventilatsiooniseadme suuremat energiakulu. Näiteks F7 klassi filtril energiaklassi A ja B ventilatsiooniseadet võrreldes on energiatarbimine ühe filtri kohta Aklassil väiksem (760 kW ühe filtri kohta). 760 kW energia maksumus on ka tihtipeale palju suurem kui odaval filtril. Kõrgem energiaklass tähendab suuremat filtri pindala, millega kaasneb ka pikem eluiga. Näiteks võrreldes samamoodi eespool võrdluses Camfili D-klassi õhufiltri eluiga A-klassi elueaga, võib see olla 2–3 korda pikem. Väga lihtne arvutus näitab 2–3 korda väiksemat jalajälge meie keskkonnale. Millele lisandub tõenäoliselt sama suur või suurem jälg tänu suuremale energia tarbimisele. Kindlasti ei saa ka mainimata jätta, mida kvaliteetsem on õhufilter, seda parem on ka sisekliima. Sisekliimast jälle omakorda sõltub töötajate tervis ja heaolu, tootmise puhul tootmisprotsess ja lõpptoodangu kvaliteet.

Tänapäeva kõik tootmisseadmed ja kogutööstus lähtuvad rohelisest mõtteviisist. Kahjuks aga faktorite poolest, mis puudutab õhu puhtust, tähendab see seda, et suured osakesed, mis on loodusele kahjulikud, neid on vähem ja nende arvu piiratakse. Mis aga omakorda tähendab seda, et õhku paisatakse sadu kordi rohkem väikseid osakesi, mis veel omakorda reostavad õhku ja on juba inimesele kahjulikud.

Aga kuidas siis valida õiget õhufiltrit?
Tegelikult on see päris lihtne. Kui te peaksite valima Camfili asemel alternatiivse toote, siis peaksite küsima filtri tootjalt testitulemust vastavalt Eestis ainukesena kehtivale standardile, milleks on EN 779:2012. Võimalusel valige filtri kvaliteedi kontrollimiseks õhufilter, mis omab parimat energiaklassi A. Täpselt nii suur, kui on selle filtri eemaldusaste pärast staatilise elektri eemaldamist, siis sellesse klassi filter ka kuulub. Samamoodi peaks testitud filter väljastatud olema samale tootjale.

Ära osta odavat õhufiltrit, mille kasutamine võib olla mitu korda kallim.
Kui teil tekib küsimusi või on teil lisasoove, siis aitab Camfili meeskond teid rõõmuga. Peaaegu kõik Euroopas toodetud ventilatsiooniseadmed on projekteeritud Camfili õhufiltrite tehniliste andmete järgi ja on originaalfiltrina juba aastakümneid kasutusel (Flakt Woods, Swegon, KG Wolf, PM Luft, Cold, Fexit jt). Camfil Farri eesmärk on leida kõige efektiivsemalt töötavaid lahendusi ja olla oma arendustöös konkurentidest alati samm ees. Ettevõte pakub klientidele parimaid õhufiltratsiooni tooteid ja teenuseid, mis tagavad tervise, heaolu, keskkonnahoiu ja seadmete probleemivaba toimimise.

Kontakt

Meid leida on lihtne

Contact details
Indoor Air Quality