Camfil õhufilter on kõige odavam. Kindlustus teie ventilatsiooniseadmele.

Camili õhufiltrid on parim kindlustus ja soodsaim investeering tervise heaks

 

Ventilatsioonisüsteemid projekteeritakse hoonetesse, tagamaks kindlat õhukogust ja õhupuhtust. Sageli juhtub aga, et pärast kallite ja korralike süsteemide paigaldust tellib klient ventilatsiooniseadmete hoolduse, pööramata tähelepanu, kas ja millise kvaliteediga õhufiltreid paigaldatakse. Kurdetakse, et ventilatsiooniseadmeid on kallis hooldada ja  ning õhufiltrite vahetus maksab palju. Tegelikult moodustab 70% ventilatsioonisüsteemide käitlemiskulust energiakulu ehk filtri osakaal ventilatsioonisüsteemile minevatest hoolduskuludest on suhteliselt pisike.

 

Teeme lihtsa arvutuse: võtame filtrikomplekti maksumusega 100 ühikut. Juhul, kui vahetate filtreid kolm korda aastas ja lisate sinna teenustasu a 20 ühikut, tuleb aastase hoolduse summaks 360 ühikut. Kaks korda kallimate ja kordi efektiivsemate filtrite puhul tuleb aga aastaseks summaks 220 ühikut, kuna neid peab vahetama vaid korra aastas. Lisaks saate palju parema sisekliima ning madalama energiakulu. Ei ole mõtet osta õhufiltrit lihtsalt ostmise pärast. Filtrit on vaja selleks, et see püüaks kinni tolmuosakesi, baktereid ja viiruseid ning sisekliima oleks inimestele kasulik.

 

Eestis on registreeritud ka õhufiltrite normid (EN 779/2002), mis seavad filtritele ranged piirid. 2012. aastast kehtib Euroopas õhufiltrite uus standard EN 779 2011. Aasta-aastalt suureneb inimeste hulk, kes pööravad tähelepanu õhufiltrite kvaliteedile ja normidele. Kvaliteetsete õhufiltrite puhul mängib ainusana rolli tööaeg ehk filtreeritud õhuhulk ja õhupuhtus.

 

Camfil  on esimene firma maailmas, kes kasutab õhufiltrite puhul energiamärgiseid A, B ja C ,mida olete harjunud nägema külmkappidel ja pesumasinatel jne.

 

Milleks hingata siseruumis reostunud välisõhku, kui seda saab vältida?

 

Inimene hingab kuni 25 000 liitrit õhku päevas, kusjuures enamik inimesi viibib keskmiselt 90% oma elust siseruumides, mille õhk võib olla tegelikult rohkem saastatud kui väljas. Seda just suuremates linnades ja ventilatsioonisüsteemi puhul, kus on kasutusel madala klassi või väga kehva kvaliteediga filtrid.

 

Professionaal tunneb hooldamata ventilatsiooniseadme ära juba peale vaadates, kuid võimalik on teha ka mõõtmised, kas õhk ruumides vastab normidele. Ise saab ventilatsioonifiltri seisukorda hinnata seadme värske õhu plafooni välimusest, mis vahetamata filtri puhul võib olla päris koledalt must. Kahjuks ei aita õhu puhastamisele kaasa ainult selle esimese plafooni puhastamine, vaid vahetamist vajab tõenäoliselt ka filter ja halvemal juhul on ka torustik mustunud. Rääkimata sellest, et mustad filtrid vajavad tööks ka rohkem elektrienergiat.

 

Ventilatsiooniseadmete ja -torude puhastamine on aga juba tagajärgedega võitlemine, mida saaks vältida juba süsteemide hoolduse ja õhupuhastusfiltrite õigeaegse vahetamisega. Pealegi on väga keerukas kilomeetripikkusi ventilatsioonitorusid korralikult puhastada, samas kui kvaliteetsed õhufiltrid aitavad seda tülikat ja kallist tööd vältida.

 

Õhk saastub ventilatsiooni puudumisel suhteliselt kiiresti, kusjuures põhiline saastaja on inimene ise. Kui inimene tarvitab sissehingamisel ära õhus oleva hapniku, muudab liigne süsihappegaasi kogus aga inimese kiiremini väsinuks. Lisaks liigsele süsihappegaasile viib ventilatsioon välja ka halvad aroomid, liigse tolmu ning mingi osa bakteritest. Kõik meist on tundnud veidi väsimust või koguni peavalu, viibides mõnda aega suure liiklusega tee ääres. See ongi täpselt see silmaga nähtamatu oht, mis meid korralikult ventileerimata ruumides varitseb.

 

Camfil Farr aitab oma klientidel hoolitseda investeeringu ja tervise eest, tagab madala energiakulu ja hästitoimiva süsteemi. Camfil Farr on maailmas puhta õhu tehnoloogia ja filtritootmise liider. Ettevõtte eesmärk on välja töötada ja turustada tooteid, mis ületaksid klientide ootuseid.

 

 

 

 

 

Kontakt

Meid leida on lihtne

Contact details
Indoor Air Quality